All for Joomla All for Webmasters

Warszawski Korowód Poloneza

„Warszawski Korowód Poloneza” to wydarzenie zorganizowanie przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Orkiestrę Sinfonia Varsovia z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Z tej okazji rok temu ogłoszono konkurs kompozytorski. Przedmiotem konkursu było napisanie „Warszawskiego poloneza dla Niepodległej”. Stanowiło to nawiązanie do tradycji zamawiania na specjalne uroczystości  utworu muzycznego, który podkreślałby rangę wydarzenia.

Oprawa artystyczna to nie tylko nasz udział w samym Korowodzie. 12 września delegacja  tancerzy brała udział w konferencji prasowej  promującej uroczystość. Konferencja odbyła się Teatrze Wielkim. Zatańczyliśmy wówczas krótki fragment poloneza w strojach z lat 20, z okresu Księstwa Warszawskiego oraz w kontuszach z okresu Jana III Sobieskiego. Polonez do obejrzenia TU.

W ramach rozpowszechniania wydarzenia wśród warszawiaków zostaliśmy zaproszeni do nagrania spotu reklamowego na Pl. Zamkowym. Może ktoś z Was widział go w komunikacji miejskiej, internecie, bądź telewizji? :) Jeśli nie, to możecie zobaczyć go TU.

Nagrodzone kompozycje zostały po raz pierwszy zaprezentowane publiczności zgromadzonej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej na koncercie „Polonez dla Niepodległej” (zorganizowanym w ramach festiwalu „Szalone Dni Muzyki”, który serdecznie polecamy!). Nasi tancerze na zakończenie koncertu krokiem poloneza wyprowadzili widownię, w tym m .in. władze miasta, z Sali Moniuszki na Plac Teatralny, rozpoczynając tym samym Korowód. W wydarzeniu tym towarzyszyli nam tancerze wszystkich warszawskich zespołów ludowych. Po warsztatach poprowadzonych przez Panią Agnieszkę Nagnajewicz, dołączyli do nas licznie zgromadzeni warszawiacy i turyści. Korowód zakończyliśmy na scenie, przed gmachem TWON, wykonaniem specjalnie na tę okazję przygotowanej choreografii poloneza (choreografia: nasza niezastąpiona Pani Agnieszka Nagnajewicz).

Cieszymy się, ze mogliśmy uświetnić tak ważne wydarzenie w historii miasta.  Było to dla nas niesamowite przeżycie! Krótka relacja z tamtego dnia TUTAJ ;)

Zobaczcie jak szeroko komentowane było całe wydarzenie w prasie i telewizji - w linkach poniżej znajdziecie mnóstwo kolorowych ujęć z tamtego dnia:

1. Urząd Miasta

2. TVN

3. TVP

4. Gazeta Wyborcza

 

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo