All for Joomla All for Webmasters

Promni na Azorach

Ach, co to był za festiwal!

W sierpniu 2016 r. nasz zespół gościł na przepięknych Azorach. Bajecznie piękne widoki, słońce, plaża, ocean - wszystkie te elementy sprawiły, że pomimo codziennych koncertów naprawdę wypoczęliśmy.

Organizatorzy zapewnili nam moc atrakcji - oglądanie delfinów w ich naturalnym środowisku, pływanie w Atlantyku na głębokości ok. 50 metrów, wejście do wnętrza krateru wygasłego wulkanu Algar do Carvão, lokalna kuchnia (owoce morza!), a także możliwość obejrzenia prawdziwej corridy. To wszystko w ciągu zaledwie tygodnia! Nie obyło się oczywiście bez przygód (a raczej zaskakującego spotkania z lokalną tradycją), ale niech pozostanie to naszą zespołową tajemnicą ;)

Koncerty zarówno te mniejsze, jak i koncert finałowy (zorganizowany na ogromnej arenie walk byków), a także wieczorne parady transmitowane były przez lokalną telewizję. Festiwalowy klimat sprzyjał integracji z artystami z całego świata. Najbardziej zaprzyjaźniliśmy się z grupą z Nowej Zelandii “Whitirea Performing Arts”, z którą wspólnie stworzyliśmy nową nację “New Zolska” (New Zealand + Polska) :D. Pod takim hasłem odbyła się również jedna z oficjalnych imprez. Śpiewając tradycyjną portugalską piosenkę “Oliveirinha Da Serra”, udało nam się zdobyć serca mieszkańców Terceiry.

Przy okazji podróży na wyspy zatrzymaliśmy się na dłużej w Lizbonie. Po intensywnym zwiedzaniu miasta, pełni festiwalowych wrażeń, wypoczęci i opaleni wróciliśmy do Warszawy.

To były cudowne wakacje!

W przewodnikach turystycznych Azory często są określane mianem “najbardziej zielonego miejsca na świecie”. Potwierdzamy! :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Azory2

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo