All for Joomla All for Webmasters

Jubileusz 45-lecia za nami!

JUBILEUSZ 45 – LECIA

Raz na 5 lat przypada w naszym zespole wyjątkowa uroczystość – Koncert Jubileuszowy. Koncert nie byle jaki, bo wykonawcami są nie tylko obecni członkowie zespołu, ale też jego wychowankowie. W tym roku odbył się on 12 maja na warszawskiej Arenie Ursynów. Nie zabrakło naszych rodzin oraz wiernych sympatyków zespołu. Widownia liczyła blisko 2000 osób!

Widzowie mieli okazję zobaczyć w skrócie dorobek ostatnich 5 lat. Zaprezentowaliśmy suity z regionów Beskidu Śląskiego, Cieszyna, Nowego Sącza. Oldboye zaś porwali publiczność w tańcach opoczyńskich i rzeszowskich. Nie mogło zabraknąć Mazura, który uroczyście rozpoczął całe wydarzenie. Tradycyjnie już, z okazji jubileuszu, przedstawiliśmy w całości widowisko „Wesele łowickie”. 40 – minutowy spektakl był dla nas nie lada wyzwaniem i wymagał ogromnej determinacji. W końcu na widowni siedzieli byli wykonawcy „Wesela”(także tego premierowego!), a kolejna okazja, żeby zobaczyć je na żywo dopiero za 5 lat :)

Dla niektórych naszych tancerzy był to niestety ostatni koncert. Kochani, dziękujemy Wam za te lata spędzone wspólnie na próbach, koncertach i wyjazdach!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za słowa uznania i gromkie brawa na bis :)

Dziękujemy byłej i obecnej kadrze zespołu za to, że już 45 lat możemy tworzyć Promną rodzinę.

Dziękujemy wychowankom Zespołu za ich udział i pomoc w przygotowaniu koncertu. To właśnie przy okazji takich wydarzeń najsilniej odczuwa się łączącą wszystkich Promnych więź (mimo, iż dzieli nas często nie kilka, ale kilkanaście lub kilkadziesiąt lat).

Już nie możemy doczekać kolejnego Jubileuszu! 50 –lecie - to dopiero będzie wydarzenie!

Nagranie z koncertu możecie zobaczyć TU i TU, a zdjęcia w naszej galerii. :)

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo