All for Joomla All for Webmasters

International Folklore Festival Varna

Nawet w samym środku lata nie odwiesiliśmy naszych ludowych strojów na bok. Już w dwa tygodnie po powrocie z Hiszpanii spakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy w kolejną podróż. Tym razem celem były Złote Piaski i odbywający się tam festiwal „International Folklore Festival Varna”.

Po drodze udało nam się zatrzymać i spędzić dzień w węgierskim uzdrowisku Hajdúszoboszló, gdzie zbieraliśmy siły na intensywne sześć dni, które nas czekały.

Po dotarciu do Warny wzięliśmy udział w paradzie otwierającej Festiwal, zachęcając widzów do obejrzenia nadchodzących występów i prezentując fragmenty jednego z naszych układów. Dzięki codziennym koncertom mieliśmy sposobność pokazać się na kilku scenach w tańcach z trzech różnych regionów Polski, zobaczyć najpiękniejsze zakątki Warny i zintegrować się z innymi zespołami, m.in. z Kolumbii, Indii, Gruzji oraz Macedonii. Delegacja z naszego zespołu spotkała się ze starostą Warny, Ivanem Portnihem. Cenne chwile relaksu spędzaliśmy nad basenem i na plaży, poprawiając wciąż wakacyjną opaleniznę lub malując pieczątkę symbolizującą ten wyjazd na naszych, ręcznie zdobionych koszulkach zespołowych, na których powoli zaczynało już brakować nam przestrzeni. Ostatniego wieczora wzięliśmy udział w paradzie zamykającej Festiwal oraz odtańczyliśmy na scenie w warneńskim Leten Teatar wspólny taniec z przedstawicielami wszystkich zespołów oraz z mieszkańcami Warny, którzy z chęcią dołączali się do korowodu. Tuż przed odjazdem pożegnaliśmy się z zapoznanymi tancerzami z zagranicy na przygotowanym przez Festiwal Spotkaniu Narodów.

Ten jakże intensywny wyjazd zakończyliśmy zwiedzając, w drodze powrotnej, niezwykle urokliwe rumuńskie miasto, Oradeę.

Bułgaria 2

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo