All for Joomla All for Webmasters

Festiwal w Nitrze

Słowacja 2

Hej hej hop!

Po pełnym artystycznych wyzwań sezonie 2015/2016 nie spoczęliśmy na laurach! W dniach 3-9 lipca 2016 r. byliśmy uczestnikami festiwalu Akademicka Nitra na Słowacji. Festiwal bardzo dla nas ważny, bo przecież konkursowy! Nasi choreografowie Pani Agnieszka Nagnajewicz oraz Pan Andrzej Wołosz dołożyli wszelkich starań, abyśmy zaprezentowali się jak najlepiej i skutecznie mobilizowali nas do pracy.

Na deskach Teatru Andreja Bagara w Nitrze zaprezentowaliśmy suitę Lachów Sądeckich. Wysiłek nie poszedł na marne, gdyż zespół Promni został laureatem Festiwalu! Dodatkowo zdobyliśmy Złote Pasmo, tzn. otrzymaliśmy najwyższą punktację jurorską. Sukces cieszy tym bardziej, że konkurowaliśmy z najlepszymi zespołami z całej Europy, m.in. z grupą młodzieżową Narodowego Baletu Gruzji “Sukhishvili” (oficjalną gwiazdą festiwalu). Warto dodać, że Jury doceniło nie tylko nasze umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie, ale także oryginalne stroje oraz muzykę, w pełni oddające charakter regionu. Dla takich chwil warto wylewać hektolitry potu na próbach.

Już nie możemy doczekać się kolejnych konkursów!

Skrót naszego występu podczas gali rozdania nagród możecie zobaczyć tutaj, a więcej zdjęć w naszej galerii.

 

LZA PROMNI

to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstał przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, której imię nosi po dziś dzień.

Grupy artystyczne

Nasz Mecenas

sggw logo